Статьи и обзоры об оборудовании для механизации сварочных работ
Способи та обладнання для створення фаски на зрізі труби. Загальний опис і приклади обладнання.

Формування фаски на торцях труб механічним способом.

Створити фаску на зрізі труби можна механічним або термічним способами. Для механічного формування можуть застосовуватися крайкофрезерні і крайкосколюючі верстати, фаскознімальні машини та інші пристосування. Термічне зняття фаски може виконуватися стаціонарними або портативними газорізальними машинами.

Механічна обробка труб визнається більш якісної, оскільки після неї матеріал виробу не втрачає своїх фізико-хімічних властивостей і зберігає структуру. Останнє забезпечує високу надійність і міцність майбутніх зварних швів. Механічне формування фаски на торці труби може виконуватися такими способами:

  • обладнанням з аксіальною подачею,
  • обладнанням з радіальним переміщенням.

Верстати з аксіальною подачею.

Пристрої з аксіальної (осьовою) подачею забезпечені плитою, що переміщується по довжині труби. Ріжучі інструменти закріплюються на плиті у положенні, необхідному для формування крайки обраного профілю. Для механічного формування складної фаски можуть застосовуватися або різці, що мають необхідну форму, або комбінація з декількох різців з простою геометрією. На ринку є верстати, що дозволяють одночасно пускати в хід чотири ріжучих інструменту. Завдяки цьому за одну технологічну операцію можна сформувати комбіновану складну фаску.

На наведеній схемі складну фаску формують інструменти №1 і 2 (використовуються як об'єднаний складовий інструмент). Інструмент №3 спрямований до основи або вузької фаски, інструмент №4 зенкерує внутрішній діаметр труби. Верстати з аксіальним переміщенням не можуть розсікти оброблювану трубу на два окремих фрагмента. Вони призначені виключно для операцій з формування фаски.

Машини з радіальним переміщенням (орбітальні).

Такі машини, як правило, кріпляться на зовнішній поверхні труби. Ріжучий інструмент пересувається перпендикулярно осі за допомогою механічної трансмісії. Фіксатор інструменту, що формує фаску, обертається, а оброблювана труба залишається нерухомою.

Обладнання з радіальним переміщенням, на відміну від машин з аксіальною системою подачі, розрізає трубу на дві частини при виконанні операції по створенню фаски. Тому орбітальні машини застосовуються і для розрізання труб.

Такі механізми широко використовуються при ремонті газо - і нафтопроводів, де потрібно врізання при ремонті або будівництві, і при цьому заборонений термічний метод різання через зони підвищеної небезпеки. Прикладом може служити серія машин ISD компанії HUAWEI.

Ріжуча частина машини, що створює фаску на трубі
Ріжуча частина машини, що створює фаску на трубі

Ручні машини для механізації формування фаски.

ПЗастосування стаціонарних пристроїв не завжди зручно. Особливо обмеженість застосування подібних машин проявляється при необхідності оперативного проведення ремонтних робіт.

Для підготуванняи труб до зварювання безпосередньо на місці монтажу або ремонту доцільно застосовувати ручний інструмент. Так, наприклад, Механізми ISY для оброблення кромки і торцювання труб HUAWEI. Застосування таких пристроїв дозволяє механізувати процес нарізання фаски й істотно підвищує якість робіт при зниженні трудовитрат.

Обладнання для механізації зварювальних робіт
ТОВ “Індустріальне обладнання”

 ✎ 
Дата постанньої зміни: 07 02 2020
Huawei - автоматизация сварочных работ
© Developed by CommerceLab