Статьи и обзоры об оборудовании для механизации сварочных работ
Є. О. Патон з групою послідовників розробив теоретичну основу і на практиці реалізував спосіб електродугового зварювання під флюсом

Патон Є. О. – «Засновник автоматичного зварювання»

Ім'я Є. О. Патона широко відомо і серед вчених, і в колах рядових громадян України та світу. Науково-дослідний інститут електрозварювання у Києві, що носить його ім'я, є втіленням передової наукової та організаторської ідеї, які проніс через все своє життя директор і президент Української Академії наук Є. О. Патон.

У період з 1929 по 1938 роки Є. О. Патон з групою послідовників розробив теоретичну основу і на практиці реалізував спосіб зварювання під флюсом. У цей же час заснований і починає розширюватися київський інститут електрозварювання. Продовженням цих починань стала розробка нових технологій й обладнання, що дозволяють вести зварювання під флюсом в автоматичному і напівавтоматичному режимі. Приблизно у той же час група Є.О.Патона робить перші досліди з масового впровадження цих розробок у промисловому виробництві.

У роки Другої світової війни, з 1941 по 1943, Євген Оскарович Патон досліджує фізичні основи зварюваності металів і горіння дуги під флюсом. Що призводить до винаходу технології зварювання спеціальних сталей. Паралельно Патон здійснює керівництво роботами зі створення зварних виробництв, машин різного призначення і створює новий клас зварних конструкцій. За прямої участі вченого створюються технологія й устаткування для автоматичного зварювання спеціальних сталей, що застосовуються у виробництві танків, авіаційних бомб і в багатьох інших галузях оборонної промисловості.

У важкі роки війни Патон Є. О. вніс вагомий вклад в удосконалення танкового виробництва. Впровадження автоматичного зварювання під флюсом дозволило значно збільшити випуск танків Т-34. Експериментально технологія була випробувана на заводі № 183, а після на інших заводах з випуску танків. Впровадження автоматів швидкісного зварювання (АШЗ) у 8-м разів знизили трудовитрати на виробництво корпусів танка Т-34. Робота з АШЗ дозволила задіяти у процесі складання робочих менш високої кваліфікації, без особливої ​​спеціальної підготовки, і відчутно знизила фізичне навантаження. Тому автозварниками змогли працювати підлітки і жінки-різноробочі, що стало великою підмогою у дні війни.

Треба відзначити, що технологія автоматичного зварювання під флюсом сталей для броні, на той момент, ще не була розроблена ніде, крім Радянського Союзу. Для порівняння, у США почали освоювати зварювання під флюсом для випуску броньованої техніки тільки в останні місяці перед закінченням війни.

У повоєнний час Є. О. Патон активно займався теорією і експериментами, що вивчають процеси зварюваності сталей різних класів. Одночасно їм проводилися дослідження в області оцінки міцності зварних з'єднань, а також розробка нових систем флюсів, дротів і типів зварювального обладнання.

Багаторічний досвід і результати досліджень стали, в 1949 році, основою відкриття інститутом ім. Патона принципово нового виду зварювання – електрошлакове зварювання (ЕШЗ). Особливістю ЕШЗ стала можливість з'єднувати деталі великої товщини, у тому числі і до декількох метрів. Презентація цієї технології, у 1958 році, на міжнародній виставці у Брюсселі була відзначена великою золотою медаллю «Гран-прі». У той час цей вид зварювання отримав неофіційну назву «Російське зварювання». Згодом метод електрошлакового зварювання й наплавлення знайшли міжнародну популярність і стали застосовуватися у багатьох країнах світу.

Є. О. Патону належить авторство у рішенні ряду завдань в галузі зварного мостобудування. З 1946 по 1953 роки вчений керує проектуванням і бере участь у процесі виробничих етапів при зведенні перших суцільнозварних мостів. Для монтажу мостів такої конструкції масштабно застосовується автоматичне зварювання.

При будівництві найбільшого в світі суцільнозварного шосейного моста через Дніпро у Києві, Євген Оскарович Патон очолює проектні, заводські і монтажні процеси, пов'язані з цим проектом.

Відкриття, дослідження та експериментальні розробки Е. О. Патона визнані вітчизняними та світовими науковими і виробничими спільнотами. На честь великого вченого, у вересні 1953 р, його ім'ям названо один з найбільших суцільнозварних мостів – міст через Дніпро в столиці України.

Праці видатного дослідника і відкривача багато разів були відзначені державними нагородами. Ім'я Є. О. Патона увічнено в назві інституту електрозварювання, який заснував і очолював вчений.

З часу перших кроків в галузі розробки зварювальних процесів технології автоматичного і напівавтоматичного зварювання стали невід'ємною частиною багатьох виробничих галузей. Широкий ряд зварювальних агрегатів, апаратів і обладнання механізації зварювання працюють, ґрунтуючись на методах і розробках інституту електрозварювання і особисто Є. О.Патона.

Обладнання для механізації для зварювальних робіт
ТОВ "Індустріальне обладнання"

 ✎ 
Дата останньої зміни: 06 11 2018 р.
Huawei - автоматизация сварочных работ
© Developed by CommerceLab