Зварювальні роботи відносять до процесів з високим ступенем небезпеки для здоров'я. Бризки розпеченого металу, іскри під час проведення робіт можуть стати причиною опіків на обличчі та шиї. Випромінювання від зварювальної дуги однозначно погіршує зір. Для запобігання та захисту від цих тяжких і неприємних аспектів застосовують зварювальні маски, щитки, окуляри.

Щитки зварника – не дуже зручне пристосування для захисту.

Оснащені ручкою для утримування у обличчя, вони обмежують працездатність зварника. Зварювальна маска закріплюється на голові робочого за допомогою наголовника.

Окуляри, на відміну від щитка, звільняють обидві руки виконавця, але мало захищають від окалини і бризок. До того ж у конструкції окулярів складно застосувати високотехнологічні світлофільтри.

Фото стандартного щитка

Щиток для зварювання

Фото поширеної моделі зварювальних окулярів

Захисні окуляри

Професійна захисна амуніція Вікінг

Маска хамелеон Вікінг

Нині у промисловому зварюванні масово застосовують маски, тому що вони звільняють обидві руки для роботи і мають низку ефективних переваг. Основною з них є можливість вмонтувати у корпус світлофільтри різної складності. Сьогодні на ринку захисних засобів представлені такі різновиди зварювальних масок:

 • з фіксованим світлофільтром;
 • з підйомним світлофільтром;
 • хамелеон з автоматичним затемненням;
 • з фільтрацією повітря і подачею його під щиток.

Зварювальні маски з наголів’ям мають такі позитивні якості:

 • Ґрунтовність кріплення шляхом регулювання натяжіння ременів.
 • Надійний захист робітника від світлового, теплового та механічного впливу.
 • Можливість застосовувати маску для різних видів зварювання за рахунок заміни світлофільтрів і захисних стекол.

Найбільш досконалими є хамелеони.

Ці маски оснащені світлофільтром, який автоматично в потрібному ступені підвищує затемнення. При дуговому зварюванні велику загрозу для зору являє інфрачервоне (ІЧ) й ультрафіолетове (УФ) випромінювання. Світлофільтр типу «хамелеон» у купі з пристроєм регулювання і датчиками виявлення дуги дає високу гарантію захисту від таких шкідливих випромінювань.

Позитивні властивості зварювальних масок хамелеонів:

 • Надійний захист обличчя від бризок розпеченого металу, іскор і випромінювання дуги.
 • Повний захист органів зору у момент появи зварювальної дуги.
 • Відстеження процесу роботи і якості шва без зняття / підняття захисту завдяки автоматичному регулюванню затемнення.
 • Можливість регулювання наголів’я забезпечує фіксацію маски з урахуванням властивих даному зварнику особливостей будови голови.

До того ж моделі типу «хамелеон» підходять для багатьох видів зварювання. Наявність відключення / включення затемнення, яке присутнє у ряді високоякісних моделей, дозволяє застосовувати маску хамелеон у виробничих процесах різання та шліфування металів.